استاندار قزوین:

تشکل های کارگری استان قزوین در تقویت آرامش استان موثر بودند

 

به گزارش روابط عمومی کانون  :

  استاندار قزوین گفت: در سال گذشته حوادثی را پشت سرگذاشتیم که هدایت تشکل های کارگری موجب شد تا فضای استان آرام شده و هیچ مشکل امنیتی نداشته باشیم.

 

 عبدالمحمد زاهدی  در جلسه با تشکل های کارگری قزوین که در استانداری برگزار شد با تبریک فرارسیدن روز کارگر اظهارداشت: در شرایطی که با مشکلات جدی مواجهیم باید از تلاش همه کارگران که با سختی فراوان چرخ های تولید را به چرخش درآورده اند تشکر کرد.

وی افزود: در سال گذشته حوادثی را پشت سرگذاشتیم که هدایت شما تشکل های کارگری موجب شد تا فضای استان آرام شده و هیچ مشکل امنیتی نداشتیم که صمیمانه از این همکاری قدردانی می کنم.

استاندار یادآورشد: نجابت کارگران و تشکلهای کارگری ستودنی است و باید در روز کارگر ازاین تعامل قدردانی کنیم.

 

درخواست راهپیمایی کارگران بررسی می شود

زاهدی در خصوص درخواست راهپیمایی کارگران اظهارداشت: شاید ظرفیت های قانونی در این زمینه استفاده نشده و در این راستا برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده افراد فرصت طلب در حال بررسی این درخواست هستیم اما باید درست تصمیم بگیریم تا این موضوع پیامدی نداشته باشد.

وی افزود: ما نمی خواهیم مانع این حق قانونی شویم اما باید همه جوانب درنظر گرفته شود و به نظر می رسد با تجمع کارگری موافقت شود و مشکلی نداشته باشیم و شما هم بتوانید دغدغه خود را بیان کنید.

استاندار در مورد تعدیل نیروی واحدهای صنعتی هم اظهارداشت:از مدیرکل کار انتظار دارم هرگونه تعدیل نیرو درواحدهای صنعتی را بسرعت به ما گزارش کند تا در کمیسیون مطرح کرده و اگر توانستیم برای آن تدبیر کنیم.

زاهدی در مورد مشکل بیمه ای نیز از نصیری مدیرکل تامین اجتماعی خواست با تنظیم نامه ای برای معاون اول ریاست جمهور نگرانی و انتفاد کارگران در خصوص قانون  9/27 را منعکس کند تا در صورت امکان این موضوع به صورت کلان بررسی و حل شود.

 

کالای ایرانی قابل رقابت با خارجی است

زاهدی اضافه کرد: امروزه متاسفانه فضایی در کشور ایجاد شده که برخی تصور می کنند تمامی کالاهای خارجی با کیفیت و بهتر از ایرانی است در حالی که اینگونه نیست و محصولات زیادی داریم که می تواند حتی بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: البته یکی از مشکلات تولید ما فرسودگی واحدهای تولیدی است که نمی توانند کالای مرغوب و متناسب با نیاز مشتری تولید کنند که باید این نقیصه برطرف شود.

استاندار قزوین گفت: امروزه فرسودگی ماشین آلات و عقب ماندن از تکنولوژی روز باعث شده کالای مرغوبی به بازار عرضه نشود و اگر این روند اصلاح نشود قادر به رقابت با کالای خارجی نخواهیم بود و محکوم به شکست هستیم.

زاهدی گفت: رسانه های گروهی بویژه صدا و سیما می توانند در اصلاح این رویکرد ومعرفی توان تولید نقش مهمی ایفا کنند و مردم را به خرید کالای داخلی تشویق کنند.

زاهدی افزود: سرمایه درگردش تنها مشکل تولیدکنندگان نیست بلکه تولید کالای مرغوب باقیمت مناسب و توجه به سلیقه مشتری و بازاریابی نیز از دیگر چالش های تولید داخلی است.

 

تکریم انسانها مهمترین دغدغه من است

استاندار قزوین با اشاره به هفته کارگر هم گفت: آنچه برای من اهمیت دارد و مهمترین اصل است حفظ کرامت همه انسانها بویژه کارگران است به همین دلیل انتظار دارم مراسم این هفته به شایستگی برگزار شود.

 

منبع : خبرگزاری مهر