تشکلهای صنفی بهترین ظرفیت برای پیگیری مطالبات به حق کارگران هستند

 

به گزارش روابط عمومی کانون :

 

  استاندار قزوین گفت: تشکل های صنفی کارگری بهترین ظرفیت برای بیان مشکلات و مطالبات کارگران و پیگیری برای حل آنها هستند که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.

  مسئولان انجمن‌های صنفی کارگری استان عصر چهارشنبه با استاندار قزوین دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که ابوالفضل فتح اللهی رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور و قزوین علی اکبر سیار مه  نایب رئیس کانون، سید رضا محمدی دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران استان، صادق دلشاد عضو هیئت مدیره کانون و جواد دادایی نماینده هیئت مدیره بخش صنعت حضور داشتند در خصوص مشکلات کارگری تبادل نظر شد.

عبدالمحمد زاهدی در این دیدار که در دفتر استاندار برگزار شد اظهار داشت: تشکل‌های کارگری استان قزوین در کشور سرآمد هستند و می‌توانند به عنوان یک ظرفیت مناسب برای حل مشکلات این گروه مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: گاهی اوقات نگاه برخی به تشکل‌های کارگری به صورت ابزاری و برای زمان انتخابات است و ما در آستانه انتخابات زیاد سراغ شما می آییم که این کار پسندیده نیست و باید مردم همیشه برای ما مهم باشند و تکریم شوند.

زاهدی گفت: اعتقاد دارم وجود تشکل‌ها در حوزه کارگری می‌تواند مطالبات کارگری را ساماندهی کرده و به صورت اصولی منعکس کند و وقتی یک تشکل رسمی کارگری نزد مدیران ارشد کشور و استان صحبت می‌کنند پذیرفته می‌شود و مانند تجمع مورد سو استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: باید تشکلهای کارگری را جدی بگیریم و در فضایی آرام دغدغه‌های آنها را پیگیری کنیم و شما می‌توانید در حل مشکلات کارگری و کارفرمایی کمک دولت باشید و ما وظیفه داریم جایگاه شما را تقویت کنیم.

هر جا ظلمی به کارگر شده گزارش کنید پیگیری می‌کنم

استاندار قزوین توجه به مشکلات کارگران را از وظایف مدیران و خود دانست و اظهار داشت: اقتصاد کشور مرهون تلاش کارگران است و باید کمک کنیم تا مشکلات آنها حل شده و حق آنها داده شود و ما هم در استان در حد توان خود برای گره گشایی از مشکلات آماده ایم.

زاهدی بیان کرد: هر جا که تشکل‌ها دیدند ظلمی به کارگر شده و حقش پایمال شده به ما گزارش کنند و شخصاً آن را پیگیری و برای حل آن اقدام می‌کنم.

استاندار در خصوص اختصاص مکانی برای تشکل‌های صنفی کارگری و ایجاد تسهیلات بیشتری برای استفاده از مکان‌های ورزشی برای کارگران استان قول مساعد داد.

منبع : خبرگزاری مهر