برخورد با مسافربرهای شخصی در قزوین

به گزارش روابط عمومی کانون:

معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: لزوم برخورد با خودروهای شخصی مسافربر بحثی جدی است و در صورت نیاز به برخوردهای قانونی، از مراجع قضایی در این زمینه کمک خواهیم گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین علی فرخزاد در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان که  با حضور مسئولان ذی‌ربط در تمام حوزه‌های ترافیک استان در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: موضوعاتی که در جلسه مطرح می‌شود کاملاً شفاف است و از همین رو نیاز به تصمیم‌گیری‌های کارشناسی شده در حوزه‌های مربوط را دارد.

وی گفت: با توجه به حضور خودروهای تاکسی در تمام مسیرهای شهری که جزو تعاریف حوزه شهری می‌باشند لزوم برخورد با خودروهای شخصی مسافربر در خیابان‌های سطح شهر، بحثی جدی است و در صورت نیاز به برخوردهای قانونی، از مراجع قضایی در این زمینه کمک خواهیم گرفت.

فرخزاد بیان داشت: به همین منظور باید جلسه مشترکی بین دستگاه‌های ذی‌ربط با حضور افراد مؤثر در حوزه ترافیک برگزار شود تا هم دستگاه‌ها از فعالیت یکدیگر در این بخش آگاه شوند و هم موضوع به‌طور جدی و دقیق‌تر مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار افزود: تصمیماتی که در تمام حوزه‌های شهری اتخاذ می‌شود بالطبع تبعات مختلفی خواهد داشت و قطعاً موضوع برخورد با مسافربران شهری نیز با اعتراضات زیادی همراه خواهد بود به همین خاطر این امر نیاز به حرکتی فرهنگی  دارد تا با منطق و عاقلانه پاسخگوی معترضان بود و در همین راستا تصمیماتی اتخاذ کرد که مردم دچار مشکل نشوند. 

در ادامه جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان پنج دستور جلسه دیگر مورد بررسی قرار گرفت که مصوباتی برای این دستور جلسات صادر شد.

این مصوبات شامل پیگیری از مراجع قضایی در خصوص جلوگیری از فعالیت خودروهای مسافربر شخصی، مکاتبه با فرمانداران و روسای شورای ترافیک شهرستان‌ها جهت رفع نقاط حادثه‌خیز که از سوی پلیس راهور عنوان شد، مکاتبه با شورای تأمین بودجه استان جهت تکمیل و اجرای رینگ دور شهر ادامه بلوار آیت‌الله ابوترابی و تبعات آن است.

همچنین مکاتبه با شورای تأمین بودجه استان جهت اجرای طرح خطوط BRT در سطح شهر، مکاتبه با کمیته فنی شورای ترافیک استان جهت بازسازی نقطه حادثه‌خیز روستای سیاهپوش و مهلت سه ماهه به اداره کل راه و امور جاده‌ای جهت بازگشایی مسیر خروجی از آزادراه به روستای حصار خروان که در حال حاضر مسدود است از دیگر مصوبات شورای هماهنگی ترافیک استان قزوین  است.

 

منبع:خبرگزاری فارس