مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین:

حقوق رانندگان خودروهای سنگین استان قزوین تضییع شده است/ ۴۲ درصد از بارها بدون بارنامه

  :

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: فرار ۴۲ درصدی بارهای بدون بارنامه در استان قزوین حقوق رانندگان قانون‌مدار را تضییع کرده است.

به گزارش روابط عمومی کانون:

 افشین پیرنون   در بازدید از مرکز هوشمندسازی کارت رانندگان که به همراه برخی از مسئولان این حوزه انجام شد، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال حمل‌ و نقل بار در استان قزوین 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی افزود: این در حالی است که متأسفانه 42 درصد از بارهای استان قزوین بدون بارنامه است که این موضوع از یک سو حقوق رانندگان قانون مدار را تضییع و از سوی دیگر حقوق دولتی را نیز خدشه‌دار کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین همچنین از کلاس های آموزشی رانندگان بازدید کرد و در این زمینه گفت: کلاس‌های آموزشی برای رانندگان به پیشبرد وظایف حمل و نقل کمک می‌کند و امیدواریم این مسئله با جدیت در الویت کاری مسئولان قرا گیرد.

علی اکبر سیارمه رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان استان قزوین نیز در این بازدید اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف رانندگان اجرای مقررات و قوانین است که در کلاس های آموزشی با اساتید مجرب به این موضوع تاکید می‌شود.

سیارمه گفت: ارتقاء دانش و مهارت های ایمنی رانندگان به کاهش خطرات جاده ای کمک می کند ورانندگان با گذراندن دوره های آموزشی با انواع مهارت ها از جمله، امداد جاده ای، روش حمل کالاهای خطرناک، مهار بار و کنترل شرایط بحران آشنا می شوند.

رئیس جمعیت ایمنی راه‌های استان قزوین بیان کرد: سالیانه در جهان یک میلیون و 250 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی و نبود ایمنی جان خود را از دست می دهند که این موضوع باید در کشور با جدیت پیگیری شود.

خبرگزاری تسنیم