بیان مشکلات حمل و نقل وانت بارها در دهمین جلسه کمیسیون حمل و نقل گمرک وترانزیت اتاق تعاون استان قزوین

 

به گزارش روابط عمومی کانون:

دبیرکانون انجمن‌های صنفی رانندگان استان قزوین در دهمین جلسه کمیسیون حمل‌ونقل گمرک وترانزیت اتاق تعاون استان قزوین با تشریح ابلاغیه‌های استاداری وفرمانداری قزوین در خصوص ساماندهی وانت‌بارها به لزوم پایبندی کامل شهرداری‌ها و سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی شهرستان قزوین به قوانین، مقررات وابلاغیه های بالادستی تأکیدکرد.

سید رضا محمدی مشکل اصلی حمل‌ونقل بارشهری به ویژه وانت‌بارها را عدم توجه کافی به قوانین مذکور اعلام کرد.

رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت‌بار استان تصریح کرد: شهرداری‌ها طی 7 سال گذشته به جای شناسایی فعالان و ساماندهی آنها به صدور مجوز برای غیرفعالان مشغول بوده‌اند. وی گفت: نه ‌تنهاساماندهی توسط شهرداری‌ها انجام نشده بلکه شهرداری‌ها و سازمان تاکسیرانی قزوین خود باعث نابسامانی رانندگان وانت در استان قزوین شده‌اند.

محمدی خاطرنشان کرد: درساماندهی حمل‌ونقل بار شرکت‌های حمل‌ونقل به‌عنوان متصدی حمل‌ونقل نقش اصلی را برعهده دارند. رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت‌بار استان قزوین بیان کرد: متأسفانه شهرداری‌های کوچک‌ترین توجهی به این مقوله ندارند و در مواردی هم شرکت‌های صوری و غیرفعال تشکیل داده‌اند که فقط به ارائه تأییدیه فعالیت به غیرفعالان در این بخش اشتغال داشته‌اند که این روند مورد انتقاد شدید رانندگان وانت و شرکت‌های حمل‌ونقل فعال شده است.

سید رضا محمدی  گفت: شهرداری‌ها ضمن ارائه آمار غیرواقعی باعث برهم خوردن عرضه تقاضا در این بخش شده‌اند که انجمن صنفی رانندگان وانت استان در حال حاضر آمادگی برای همکاری با شهرداری‌ها را در چارچوب قانون و با هدف ساماندهی اصولی حمل‌ونقل بار را داشته و دارد.

در پایان مقر رشد کلیه شهرداری‌ها و سازمان‌های حمل‌ونقل تابعه شهرستان قزوین با همکاری تشکل‌های تخصصی حمل‌ونقل استان نسبت به شناسایی و تعیین حوزه واقعی فعالان بار شهری و برون‌شهری اقدام و پس از استخراج اطلاعات کامل و جامع از تعداد و نحوه فعالیت فعالین طرحی بومی را جهت ساماندهی اصولی این بخش تهیه و اجرایی کنند.